Новини астрономії

Новини астрономії

Подивіться на зірки!
Подивіться, подивіться на
небеса! О, подивіться на цих
вогненних жителів неба!
Жерард Менлі Хопкінс. "Зоряна ніч"


Google додала в Google Maps планети і супутники. 
Тепер кожен користувач зможе "побувати" не тільки на іншому континенті Землі, але й в іншій точці Сонячної системи. 
Про це повідомляється в блозі Google.
https://uamodna.com/articles/u-google-maps-zyavylysya-karty-planet-sonyachnoyi-systemy/

У 2018 році нас чекає 5 затемнень. В Україні можна буде побачити лише одне.

Сонячне затемнення трапляється досить рідко: побачити в одній і тій же точці світу, як Місяць повністю закриває собою Сонце, можна приблизно раз в 350 років. 
Сонячні затемнення: час і місце У 2018 році трапиться кілька сонячних затемнень, причому кожне з них буде приватним. Повне затемнення цього року чекати не варто, адже це дуже рідкісне явище і навіть коли воно трапляється, то побачити його можуть далеко не всі. 
15 лютого. Перше приватне сонячне затемнення в році настане 15 лютого. Побачити його зможуть лише жителі Південної Америки – Аргентини і Чилі – а також ті, хто в цей час опиниться в Антарктиді. Фаза максимуму цього явища припаде на 23:52 тому плануючи поспістерігати за затемненням, час потрібно розраховувати до хвилини.  
 13 липня. Наступного разу Сонце частково сховається за Місяцем 13 липня, але, помилуватися затемненням вдасться тільки в Антарктиді, в Індійському океані і в Тасманії. Максимальна фаза настане у 06:02. 
11 серпня. Останнім у році затемнення припаде на 11 серпня, і воно буде видимим для набагато більшої кількості країн. Так, їм можна буде насолодитися в Сибіру, вді. Крім того, спістерігати часткове затемнення зможуть ті, хто в серпні опиниться в Скандинавських країнах, Гренландії, на півночі Канади, а також у Китаї, Монголії, в  середніх широтах Росії, на Далекому Сході та східній частині Казахстану. 
31 січня 2018 року відбудеться повне місячне затемнення о 13:30:00 UT, або о 15:30 за київським часом. Повне місячне затемнення можна буде спостерігати у східній Азії, Росії, Австралія, на північному заході США (Аляска), північному заході Канади та на півночі Ісландії.  В Україні, яка належить до східної Європи, можна буде спостерігати часткове місячне затемнення та його завершення.

Цікаво, що сонячний екліпс надає більший вплив на чоловіків, місячний — на жінок.  

Зорепади в 2018 році
Зорепад — це чудовий час для загадування бажань, адже вони матимуть неабиякі шанси втілитися у реальності. 
Тому нагадую кілька "правил поведінки", щоб ваші бажання, загадані під час зорепаду, таки дісталися небес:  Детальну інформацію можна отримати <<<тут>>>.
  1. Зорепад Квадрантіди в 2018 році 3 січня;
  2. Зорепад Ліріди в 2018 році з 16 по 25 квітня;
  3. Зорепад Акваріди в 2018 році з 28 по 30 липня;
  4. Зорепад Аріетіди в 2018 році з 20 травня по 2 липня;
  5. Зорепад Персеїди в 2018 році з 9 по 13 серпня;
  6. Зорепад Драконіди в 2018 році з 8 по 10 жовтня;
  7. Зорепад Оріоніди в 2018 році с 2 жовтня по 7 листопада;
  8. Зорепад Леоніди в 2018 році з 14 по 21 листопада;
  9. Зорепад Гемініди в 2018 році з 4 по 17 грудня.
Детальну інформацію можна отримати <<<тут>>>.

На супутнику Сатурна могли б існувати найпростіші земні мікроорганізми.
Детальну інформацію можна отримати <<<тут>>>.

Місячні і сонячні затемнення в 

2017 році

У 2017 році людство стане свідками двох сонячних затемнень: повного і кільцевого, а також місячних затемнень — напівтіньового і часткового.


  • Кільцеве сонячне затемнення відбудеться 26 лютого 2017 року.
  • Повне сонячне затемнення — 21 серпня 2017 року.
  • Напівтіньове місячне затемнення станеться 11 лютого 2017 року. 
  • Часткове місячне затемнення буде 7 серпня 2017 року. Детальніше по кожному з цих затемнень.

Місячні і сонячні затемнення в 2016 році

У 2016 році відбудеться 4 затемнення - 2 місячних і 2 сонячних. Першу пару затемнень можна буде спостерігати в березні, а другу у вересні. Згідно думки астрологів затемнення Місяця і Сонця роблять сильний вплив на здоров'я, емоції і самопочуття людини. 
9 березня 2016 в 5:57:10 - Сонячне затемнення (повне) в знаку Риб;
23 березня 2016 в 15:47:11 - Місячне затемнення (напівтіньове) в знаку Терезів;
1 вересня 2016 в 13:06:53 - Сонячне затемнення (кільцеподібне) в знаку Діви;
16 вересня 2016 в 22:54:22 - Місячне затемнення (напівтіньове) в знаку Риб
.
 Це варто побачити: 
головні астрономічні події 2016 року

2016 рік багатий астрономічними подіями, які просто не можна пропустити: парад планет, наближення Юпітера до Землі, повне сонячне затемнення, зорепад Персеїди та багато іншого...

Парад планет

31 січня відбудеться парад планет. Меркурій, Венера, Сатурн, Марс, Юпітер і Місяць будуть перебувати одночасно на небосхилі.Як знайти на небі всі п'ять планет ?

Наближення Юпітера до Землі

Юпітер готує космічний подарунок для всіх жінок. Саме в Міжнародний жіночий день 8 березня планета наблизиться до Землі на мінімальну відстань і буде ідеально освітлена Сонцем, що дозволить спостерігати за нею навіть за допомогою звичайного бінокля. 
Детальну інформацію можна отримати <<<тут>>>.

Транзит Меркурія

9 травня 2016 року з Землі буде видно досить рідкісне астрономічне явище - транзит Меркурія по сонячному диску. Останній раз така подія спостерігалася 10 років тому, в листопаді 2006 року.
При цьому транзит Меркурія цього разу буде прекрасно видно з території України. Починаючи з 13:12 до заходу Сонця найближчу до зірки планету буде видно, як невелику чорну точку на поверхні зірки. Детальну інформацію можна отримати<<<тут>>>.

Зорепад Персеїди



11-13 серпня відбудеться зорепад Персеїди. Іноді кількість падаючих зірок на ньому досягає 200 на годину. Українці також зможуть побачити зорепад. Для цього потрібно знайти на небосхилі сузір'я Персей, яке в цей час знаходиться практично в центрі східної частини неба, трохи вище зоряного скупчення Плеяди. Детальну інформацію можна отримати<<<тут>>>. 
Спостерігати метеоритний дощ Персеїди можна буде онлайн на сайті NASA починаючи з 6 ранку 13 серпня.

Метеорний потік Гемініди

 

Кінець року традиційно супроводжує один з найяскравіших метеорних потоків - Гемініди, за яким ми зможемо поспостерігати 13-15 грудня. Швидкість цих метеорів нижче середньостатистичної для метеоритного дощу, а це означає, що вони будуть виднітися в небі набагато довше.
Найбільша кількість метеорів буде спостерігатися 14 грудня. А якщо погода подарує безхмарне небо, то, для того, аби побачити це диво, варто лише знайти на небосхилі сузір'я Близнюків. У цей час воно розташоване на заході, трохи вище сузір'я Оріона.Детальну інформацію можна отримати<<<тут>>>.

 




 





 

 



Немає коментарів:

Дописати коментар